Postavy

Brouček

Brouček je nejmladším agentem speciální jednotky. Je to nejhravější, nejupovídanější a hlavně nejroztomilejší damídek. Umí se zmenšovat a také má schopnost léčit jakékoliv rány a bolístky.  Je to specialista na malá zvířátka a bajné tvory. Nejoblíbenější barvou je bíla.

Ďáblinka

Ďáblinka je čertice, která chvíli neposedí a stále vymýšlí něco nového. Kdybychom s jistotou nevěděli, že je to holka, tak řekneme, že je to převlečený kluk.  Její specializací jsou čerti. A její schopností je, že se umí bleskově přemisťovat z místa na místo. Oblíbenou barvou je červená.

Drobeček

Drobeček je velký dobrák, který miluje jídlo. Je to excelentní jedlík, který je zároveň výborným kuchařem. Umí se zvětšovat a je to odborník na obry. Jeho oblíbenou barvou je žlutá.

Kouzelníček

Kouzelníček je nejmoudřejší damídek, který moc rád čte knížky. Umí kouzlit. Dokáže přeměnit lidi, zvířátka nebo věci na kohokoliv anebo cokoliv, co si jen umíte představit. Jeho specializací jsou čarodějnice a čarodějové. Nejoblíbenější barvou je černá.

Tesák

Tesák je nejdrsnější damídek, který jde do všeho po hlavě! Jeho specializací jsou zvířátka. Má tu zvláštní schopnost, že se umí přeměnit do podoby vlka nebo jestřába. Jeho oblíbená barva je šedá

Šroubek

Šroubek je velký šikula, kterému jde práce od ruky. Na bříšku má kapsičku, ze které může vytáhnout jakékoliv nářadí. Je to specialista na stroje, jakými jsou auta, traktory, vlaky i roboti. Jeho nejoblíbenější barva je hnědá.

Vílinka

Vílinka je velká parádnice, která má ráda pořádek. Má na starosti víly a strašidla. Její schopností je umění být neviditelnou. Nejoblíbenější barva je růžová.

Vlnka

Vlnka je nejlepším plavcem z damídků. Je to velký elegán, takový náš lamač dívčích srdcí. Jeho specialitou jsou hastrmani a vodní bytosti. Má tu schopnost, že umí dýchat pod vodou. Jeho nejoblíbenější barva je modrá.

Plamínek

Plamínek je nezkušenější a zároveň nekorunovaný velitel speciální jednotky. Je to damídek, který je odolný vůči ohni. Aby také ne, když je specialistou na draky a ohnivá stvoření. Jeho nejoblíbenější barva je oranžová.

Fret

Fret je zlý skřet, který má velkou sílu. Umí se přeměnit na jakoukoliv pohádkovou bytost a zároveň dokáže odrážet jiná kouzla. Je to pomocník zlé čarodějnice Čarimari.

Lotek

Lotek je zlomyslný šotek, který je známý svým škodolibým smíchem. Je rychlý a umí se přemisťovat. Je to pomocník zlé čarodějnice Čarimari.

Koukálek

Koukálek je pravdomluvné zrcadlo, které vidí celý pohádkový svět. Díky kouzelnému zrcadlu se můžou pomocníci zlé čarodějnice Čarimari přemístit do každé pohádky.

Čarimari

Čarimari je zlá čarodějnice, která nemá ráda pohádky! Snaží se je zničit tím, že vysílá do pohádkového světa své pomocníky, aby všechny pohádkové příběhy popletli. Čarodějnice žije v jeskyni, která se nachází v temné a mrazivé Stínozemi.